Mağaza güvenlik hizmetleri, mağaza varlıklarını korumak ve aynı zamanda müşterilerin güvenlik içerisinde alışveriş yapabilmeleri açısından mağaza güvenliği operasyonlarının ana konusu oluşturmaktadır. Mağaza güvenliği konusunda dikkat edilmesi gereken başlıca risk faktörlerini değerlendirecek, daha sonra ne tip önlemler alınması gerektiği ve HSG Güvenlik olarak bu konudaki profesyonel operasyon tarzımızı belirteceğiz.
Gerek bireysel mağazacılık ve gerekse mağazalar zinciri şirketleri için, işlem hacmi ve hizmet sirkülasyonunun fazlalığı nedeniyle kontrol edilemeyen maliyetler, kayıplar ve çeşitli etmenler risk oranını her geçen gün arttırmaktadır. Mağaza özel güvenlik hizmetleri ile kayıpların ve maliyetlerin ortadan kaldırılması için yapılan fiziki ve teknolojik yatırımlar ile tüm kayıpların kontrollü bir biçimde engellenmesini, minimum seviyeye indirilmesi ve denetlenebilmesi hedeflenmektedir. HSG Güvenlik olarak, sektöre özel çözümlerimiz ile amacımız;
•Mağaza sektörüne ait risk analizlerinin yapılması
•Kontrol dışı maliyetlerin tespit edilmesi,
•Görülmeyen kayıpların engellenmesi,
•Mağaza işletme güvenliğinin en etkin biçimde sağlanması,
•Talep halinde ürün sevkiyat süreçlerinin kontrol altına alınabilmesi,
•Talep halinde müşteri alışkanlık ve davranış tarzlarının belirlenmesi,
•Müşteri tüketim alışkanlıklarının kontrolü,
•Çalışan elemanların genel satışlara olan katkılarının denetlenmesi,
•Eleman performans değerlendirmesine yardım edecek verilerin temin edilmesi,
•Mevcut yapıya ait tüm güvenlik senaryolarının analizi, kontrolü, ölçümü ve denetlenmesi sağlayan veritabanının oluşturulması.

Kullanılan Elektronik Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri,Video Analiz Sistemleri,

POS CCTV Entegrasyonu,
Ziyaretçi Analiz Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Gaz Alarm Sistemleri, Yangın Söndürme Sistemleri, RFID Sistemleri. CCTV Kamera Sistemleri;Mağazalarda kullanılan kamera sistemleri ile öncelikli amaç mağaza giriş ve çıkışlarını kontrol altına alabilmektir. Kamera sistemi ile giriş ve çıkışları kontrol alınan mağazalarda ilave olarak, ürün denetimi, demirbaş denetimi, personel denetimi, ziyaretçi denetimi unsurları göz önünde bulundurulabilir.POS CCTV Entegrasyonu:Kamera sistemine entegre edilebilen bir sistemdir. Kasada gerçekleştirilen işlemlere ait mali bilgiler kasaya entegre edilen kamera ile eşleştirilir. Bu eşleştirme sonucunda kasa bölümünde kayıt yapan kamera görüntüsü üzerine kasada yapılan işlemler tarih, saat, işlem detayları şeklinde yazılır ve bu şekilde kayıt edilir. Bu dataların tümü arka planda dosyalanır ve raporlanabilir. Bu sayede kasa ve para hareketleri denetlenebilir ve kontrol altına alınabilir.

Video Analiz Sistemleri:Video analiz sistemleri, kamera sistemlerine entegre edilen yazılım tabanlı sistemlerdir. Kullanılacak alana ve senaryolara göre hazırlanan kurallar karşısında denetimi otomatik olarak gerçekleştiren ve müşteriye ihtiyacı olan verileri sunan sistemlerdir. Örneğin video analiz sistemi ile mağazanıza giriş yapan ve çıkış yapan ziyaretçi sayısını raporlayabilir, en çok gezilen ürün reyonlarınızı tespit edebilirsiniz. Mağazanızda unutulan çanta vb. nesneleri tespit edebilirsiniz. Yerinden hareket eden/alınan ürünleri tespit edebilirsiniz.

Yangın Alarm Sistemleri;Mağazalarda olası bir kaza sebebi ile gerçekleşmesi muhtemel yangın öncesinde en etkili kullanılan uyarı sistemidir. Çoğu kez kullanıldıkları alanlarda yangın öncesi erken uyarı sayesinde çok büyük felaketleri önlemiştir.

Yangın Söndürme Sistemleri;Olası bir yangın anında devreye girer ve yangının büyümesini önleyip, söndürme işlemini de gerçekleştirebilen ilk müdahaleyi otomatik olarak yapan sistemlerdir. Yangının büyüyüp müdahale edilemeyecek duruma gelmesini de önlemektedir.